Google Pay

Google PayTM

Bezpieczny sposób płatności
Sprawdź

Płać telefonem

 

Już nie musisz nosić portfela, by zawsze go mieć przy sobie. Razem z Google Pay masz dostęp do wszystkich swoich środków niezależnie od tego co robisz i gdzie jesteś. Dzięki technologii NFC możesz płacić zbliżeniowo telefonem w każdym miejscu na świecie.

Płatności mobilnych możesz wykorzystać w tysiącach miejsc, sklepach stacjonarnych, w mobilnych aplikacjach czy podczas zakupów online. Google Pay działa w systemie tokenowym, chroniąc dane Twojej karty podczas każdego użycia.

Jak zacząć korzystać

 

Pobierz aplikacje Google Pay

Pobierz darmową aplikację Google Pay ze sklepu Google Play.

Dodaj kartę

Zarejestruj się w aplikacji i dodaj swoją kartę Banku WBS, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlającymi się na ekranie telefonu. (Twój telefon musi mieć system android 5.0+ i mieć dostęp do technologii NFC)

Płać telefonem

I gotowe! Już możesz płacić, po prostu wybudzając telefon ze stanu uśpienia i zbliżając do terminala płatności bezgotówkowych.

Android, Android Pay i Google Play to zastrzeżone znaki towarowe Google Inc.

Jak płacić z Google Pay

 

Krok 1

Wybudź i odblokuj telefon. Nie musisz otwierać aplikacji Google Pay.

Krok 2

Przyłóż tylną część telefonu do terminala płatniczego.

Krok 3

Postępuj według instrukcji,  które pojawią się na ekranie.

 

Warto wiedzieć

 

Google Pay łączy wszystkie możliwości płacenia przez Google.Jeśli chociaż raz wpiszesz dane karty, możesz:

Płacić telefonem w sklepach stacjonarnych (zobacz obsługiwane kraje i urządzenia).
Kupować produkty w aplikacjach i na stronach internetowych (zobacz obsługiwane kraje).
Kupować usługi i produkty Google.
Przesyłać pieniądze rodzinie i znajomym (tylko w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii).
Jeśli płacisz za pomocą Google Pay w swoich ulubionych sklepach, możesz też korzystać z kart podarunkowych, kart lojalnościowych, biletów i kuponów.

Tak, dane Twojej karty są szyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach. Każda karta płatnicza skonfigurowana przez Ciebie do płatności w sklepach otrzymuje numer konta wirtualnego (VAN), który sprzedawca widzi podczas zakupów. Dane Twojej karty nie są udostępniane sprzedawcom, gdy dokonujesz płatności w sklepie.

Gdy Twój telefon jest odblokowany, ktoś może użyć go do robienia zakupów w sklepach. Jeśli nie możesz znaleźć telefonu lub został on skradziony, możesz go zlokalizować, zablokować lub usunąć z niego dane, korzystając z usługi Znajdź moje urządzenie.

Jeżeli zablokujesz urządzenie, korzystanie z Google Pay nie będzie możliwe. Jeśli nie można nawiązać kontaktu z urządzeniem, dane karty mogą zostać usunięte, aby nikt nie miał do nich dostępu. Gdy znajdziesz swoje urządzenie, odblokuj je i dodaj jeszcze raz dane karty lub kart, aby korzystać z Google Pay.

Pamiętaj, aby udostępnić funkcje lokalizacyjne na swoim urządzeniu, dzięki temu będziesz mógł sprawdzić położenie swojego urządzenia i w razie potrzeby zdalnie zablokować do niego dostęp. Google Pay nie przechowuje danych kart na telefonie, dlatego osoba, która go znajdzie lub ukradnie, nie będzie miała do nich dostępu, nawet jeśli telefon będzie odblokowany.

Dane Twojej karty zostaną powiązane z kontem Google, gdy:

kupisz produkt lub usługę Google (np. aplikację czy film w Google Play),
dodasz karty bezpośrednio w aplikacji Google Pay lub przeglądarce Chrome.
Więcej informacji na temat danych Twoich kart zapisanych w Google znajdziesz na pay.google.com

Bezpieczeństwo

 

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia– gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.